Erdem Kardeşlerden Savura Anlamlı Katkı1.01.2009

SAVUR- Mardin'in Savur ilçesinden köklü bir aileye mensup bulunan GENPA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Erdem ve kardeşi Nezihi Erdem, anlamlı bir hemşehrilik örneği gösterdiler.

Aynı zamanda Türk Amerikan İşadamları Derneği Başkanlığını da sürdüren Zeynel Abidin Erdem ve kardeşi Nezihi Erdem, Savur'daki cadde ve sokaklarda 10 bin metrekarelik parke döşeme isini gerçekleştirerek, bugüne kadar ilçede görülmemiş bir hizmeti de ortaya koydular.

Savur ilçesine giden Mardin Valisi Temel Koçaklar ve eşi Sabahat Koçaklar cadde ve sokakların parke taşlarıyla döşenmesi işi ile ilgilenen Orhan Seyfi Araz'dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Vali Koçaklar, bu oldukça anlamlı hizmeti takdirle karşıladıklarım belirterek, "İşte Mardin sevdası bu noktada ortaya çıkmaktadır. Zeynel Abidin Erdem ve Nezihi Erdem gibi hayırsever, memleket sever Mardinlilerin ortaya koydukları bu hizmet, bu kente gönül vermiş diğer iş adamlarımıza örnek olmalıdır. Buradan Nusaybinli, Kızıltepeli, Derikli, Mazıdağlı, Midyatlı, Yeşillili, Darge-çitli iş adamlarına, hayırsever Mardinlilere sesleniyorum. Memleketleri olarak bildikleri bu yörelerin çağdaş uygarlık nimetlerinden nasiplerini almaları için mutlaka destekte bulunmalı, bu yörelerdeki hemşehrilerine, akrabalarına, arkadaşlarına modern dünya nimetlerinden faydalanmanın olunu açmalıdırlar. Herkes imkanı dahilinde bir hizmet yapma aşamasına geldiğinde, Mardin sevdasının ne derece büyük olduğu ortaya çıkacaktır." dedi.

Erdem Kardeşlerden Savura Anlamlı KatkıSavur'un, cadde ve sokaklarına döşenen parke taşlan ile yepyeni ve modern bir yüze kavuştuğunu, bu yörede yaşayan halkın, okula giden çocukların, tarihi kenti ziyarete gelen turistlerin çamurdan ve tozdan kurtulduğunu belirten Mardin Valisi M. Temel Koçaklar, "Erdem ailesi ortaya koyduğu bu önemli hizmetle, Savur'da yaşayan herkesin hayır duasını alacak, bu hizmet diğer ilçelerimizden yetişen hayırsever iş adamlarımıza da bir örnek oluşturacaktır." şeklinde konuştu.